Ja a Joga

Som Ivana Králová, Ivanka, Ivka, Iva, ;-D. Žiaľ, diakritika mi v mene chýba, ale forma je len málo na to, čo najviac potrebujeme, aby sme boli vyrovnaní a šťastní. Joga sa stala súčasťou môjho života. Aj vďaka nej sa viac ako päť rokov cítim kráľovsky.

S jogou som sa prvýkrát stretla v roku 2010, kedy nastal zlom v mojom živote. Pôvodne som si chcela zamestnať hlavu, vylepšiť kondíciu, aby som prekonala ťažšie obdobie. Ako väčšina z nás, zmenila som svoju životosprávu a pravidelne som cvičila jogu, aj napriek tomu, že patrím medzi ľudí, ktorí sa liečia na epilepsiu.

Za devätnásť rokov liečby tejto záhadnej diagnózy som sa dozvedela, že práve cvičenie jogy nie je vhodné pre nás epileptikov. Môj osobný životný príbeh je skutočnou empirickou skúsenosťou, ktorá všetky odporúčania o nepriaznivých vplyvoch cvičenia vyvracajú. Joga ovplyvňuje veľmi priaznivo koncentráciu a pôsobí upokojujúco. Môj zdravotný stav sa výrazne zlepšil, farmakologická liečba sa znížila na minimum. Cvičenie mi prináša radosť.

Čítať ďalej...
Prečo Joga ?

štastné telo

Postaraj sa o svoje telo. Je to jediné miesto, kde musíš žit.
Jim Roth

štastná myseľ

Šťastie je ako motýľ, ktorý pri prenasledovaní vždy unikne... No keď si v tichosti a v pokoji sadneme, môže zosadnúť priamo na nás.
Nathaniel Hawthorne

štastný život

Šťastie je tá najvyššia forma zdravia.
Dalai Lama